Dieta na obniżenie poziom Cholesterolu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Serce to pompa doskonała. Tłoczy krew do całego organizmu, dostarczając tkankom składniki odżywcze i tlen. Serce może bić bez przerwy przez sto lat i dłużej. Pod warunkiem, że będziesz stosować zdrową dietę. W twoim menu nie powinno zabraknąć produktów obniżających poziom złego cholesterolu, odpowiedzialnego za rozwój miażdżycy.

Jednym z największych wrogów serca jest nadmiar cholesterolu. Dopóki jego poziom we krwi wynosi 200 mg/dl nie ma się czym martwić. Jeśli jednak poziom cholesterolu przekracza tę normę, warto szybko zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę.

Odpowiednie odżywianie zapewnia właściwy poziom cholesterolu, ale jeśli jesz dużo, tłusto i słodko w organizmie powstaje „zły” cholesterol (frakcji LDL). Dobry cholesterol – (HDL )- zbiera i lokuje w wątrobie niebezpieczne nadwyżki tłuszczu. Tam ulegają one rozpadowi do kwasów żółciowych. Kiedy jednak nadwyżki wciąż rosną, a organizm nie radzi sobie z nadmiarem spożywanego tłuszczu, tworzą się płytki miażdżycowe, które odkładają się w ściankach naczyń krwionośnych, utrudniając przepływ krwi. Dlatego im więcej jest cholesterolu frakcji LDL, tym większa groźba choroby niedokrwiennej serca.

cardiochek.pl - Laboratorium w dłoni. Cholesterol, HDL, ketony, trójglicerydy i glukoza Oficjalna strona systemu