Skuteczna redukcja cholesterolu LDL

Pozbądź się nadwagi i wprowadź zdrową dieta – Nadwaga nie tylko zwiększa ryzyko chorób wieńcowych, ale także może korelować z wysokim poziomem LDL.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Badania dowiodły, że zrzucenie nawet małej ilości zbędnych kilogramów (5 -10%) może obniżyć poziom LDL. Inne badania pokazały, że spożywanie określonego rodzaju pożywienia również jest pomocne. Produkty które posiadają niską zawartość tłuszczy nasyconych i są bogate w błonnik obniżają zły cholesterol.

Bądź aktywny/a – Ćwiczenia poza tym, że pomagają zrzucić zbędne kilogramy, to także bezpośrednio pomagają utrzymać poziom cholesterolu w normie – szczególnie tego złego. Bieganie, jazda na rowerze, pływanie wszystkie te aktywności mogą obniżyć frakcję LDL nawet o 10%.

Rzuć palenie – Palenie papierosów wpływa negatywnie nie tylko na zbyt dużą ilość złego cholesterolu LDL, ale także zmniejsza ilość tego „dobrego” HDL. Badania pokazały, że w momencie gdy osoba rzuca palenie, jej wyniki badanej krwi automatycznie się poprawiają.

Pij alkohol– Umiarkowane spożywanie alkoholu może obniżyć poziom LDL od 4% do 8%. Uwaga: najnowsze badania pokazują, że spożywanie alkoholu nie ma tak dużego wpływu na frakcję LDL jak sądzono; umiarkowana ilość alkoholu nie ma większego wpływu, ani na podwyższenie, ani na obniżenie poziomu LDL (tak jak i cholesterolu całkowitego). Za to wynik badanej grupy osób potwierdził, że umiarkowane picie alkoholu podwyższa poziom dobrego cholesterolu HDL.

Umiarkowane czyli jeden drink dziennie w przypadku kobiet i jeden lub dwa dziennie w przypadku mężczyzn. Typowy drink zawiera ok. 340 gram piwa i ok. 140 gram wina. Jednak picie więcej niż dwa alkoholowe drinki dziennie nie będzie się równać większej poprawie stanu zdrowia. Badania pokazały, że picie więcej niż dwóch alkoholowych drinków dziennie, może właściwie zwiększyć szansę choroby serca.

Safe AQ UG. Glukometr z pomiarem kwasu moczowego. Dwa testy jednocześnie, z jednej kropli krwi.