Porównanie CardioChek Standard vs. MulitCare IN

Wybór analizatora należy rozpocząć od oceny jego parametrów technicznych i funkcji. Przy zakupie urządzenia należy zwrócić uwagę na jego prostotę i łatwą obsługę. Przejrzysty interfejs jest szczególnie ważny w przypadku osób starszych. Należy również zwrócić uwagę na szybkość przeprowadzania badań. Jeśli szukasz urządzenia, które zmierzy nie tylko poziom cholesterolu w Twoim organizmie, ale również inne parametry to na polskim rynku można znaleźć wiele, ciekawych analizatorów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dostępny jest między innymi aparat CardioChek® Standard, który oprócz glukozy może również zmierzyć cholesterol całkowity, cholesterol HDL i trójglicerydy. Dzięki możliwości zbadania takich parametrów jest możliwość wyliczenia poziomu cholesterolu LDL. Za pomocą jednego, małego i poręcznego urządzenia jesteśmy wstanie wykonać podstawowe badanie krwi w warunkach domowych. Analizator Cardiochek® może być również wykorzystywany w laboratoriach, szpitalach i klinikach, ponieważ w tym analizatorze jest możliwość przeprowadzenia badania z krwi żylnej lub włośniczkowej. Więcej informacji na stronie www.cardiochek.pl

Kolejnym analizatorem jest MultiCare IN, który mierzy trójglicerydy, cholesterol całkowity i glukozę. Wystarczy niewielka kropla krwi z palca by po chwili otrzymać wynik. Analizator przeznaczony jest głównie do użytku domowego, ponieważ jedyną dopuszczalną próbką krwi jest tylko krew włośniczkowa. Jest poręczny i łatwy w obsłudze.

Należy jednak pamiętać, że sam wynik cholesterolu całkowitego jest niewystarczający. Tylko badanie obejmujące cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy umożliwia pełną analizę całego panelu badań służących ocenie gospodarki lipidowej, określanego jako lipidogram. Na jego podstawie można bowiem określić stopień zagrożenia wystąpienia miażdżycy, a w konsekwencji chorób wieńcowych, zawału serca czy udaru niedokrwiennego mózgu. Lipidogram jest dużo bardziej miarodajny niż pomiar samego stężenia cholesterolu całkowitego we krwi , ponieważ umożliwia pełną diagnostykę zaburzeń lipidowych i pozwala podjąć decyzję co do dalszego leczenia pacjenta oraz ocenić ryzyko wystąpienia u niego chorób układu sercowo-naczyniowego

CardioChek® daje możliwość zbadania wszystkich potrzebnych parametrów do pełnego profilu lipidowego. Aby wykonać badanie złego cholesterolu LDL należy najpierw wykonać badanie cholesterolu całkowitego TC, następnie dobrego cholesterolu HDL oraz badanie trójglicerydów TG. Cholesterol LDL wyliczymy ze wzoru: LDL = TC – HDL – ( TG / 5 )

Na analizatorze MultiCare IN nie ma możliwości zbadania poziomu cholesterolu HDL a to powoduje, że nie możemy wyliczyć również cholesterolu LDL. Wykonanie pełnego lipidogramu na tym analizatorze jest niemożliwe.

Informacja o poziomie cholesterolu HDL w naszym organizmie jest bardzo ważna. Niski poziom cholesterolu HDL zwiększa ryzyko wystąpienia chorób wieńcowych. Najkorzystniejszy jest wysoki poziom HDL przy jednoczesnym niskim poziomie LDL. Oznaczenie cholesterolu LDL wykonuje się w celu określenia ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Ze wszystkich form cholesterolu obecnych we krwi, cholesterol LDL jest najważniejszy dla określenia tego ryzyka, dlatego decyzje dotyczące leczenia często zależą od jego stężenia.

Poniżej przedstawiono tabelkę w której porównano CardioChek® Standard z MultiCare IN.

ParametrCardioChek® StandardMultiCare® IN
Rodzaj próbki krwi:
Krew włośniczkowa
TakTak
Rodzaj próbki krwi:
Krew żylna z dodatkiem EDTA lub heparyny
TakNie
Rodzaj parametrów, które możemy zbadaćGlukoza, Trójglicerydy, Cholesterol całkowity, Cholesterol HDLGlukoza, Trójglicerydy, Cholesterol całkowity
Jednostka pomiaru w Mg/dLTakTak
Jednostka pomiaru w mmol/LTakNie posiada
Temperatura otoczenia środowiska pracy analizatora20-27°C10 – 40 st. C
Wilgotność środowiska pracy analizatora20-80%Do 90%
Zakres pomiaru:
Cholesterol całkowity
100 – 400 mg/dL (2,59 – 10,36 mmol/L)130-400 mg/dl
Zakres pomiaru: Cholesterol HDL 20-120 mg/dL (0,52 – 3, 11 mmol/L) Brak możliwości pomiaru
Zakres pomiaru: Trójglicerydy50 – 500 mg/dL (0,56 – 5,65 mmol/L )50-500 mg/dl
Zakres pomiaru: Glukoza20–600 mg/dL (1,1–33,3 mmol/L)10-600 mg/dl
Płyn kontrolny do wszystkich parametrówTakNie posiada
Do każdego parametru należy zakupić oddzielny płyn kontrolny
Porównanie ofert cenowych w sklepach internetowych Cena analizatora CardioChek w sklepie internetowym Red Med Cena analizatora MultiCare IN w sklepie internetowym Red Med

Samokontrola pacjentów jest dynamicznie rozwijającym się i bardzo istotnym elementem sektora opieki zdrowotnej, ponieważ zwiększa skuteczność profilaktyki oraz wczesnego wykrywania chorób. Obecne analizatory do samokontroli w domu zapewniają użytkownikowi szereg korzyści w porównaniu z badaniami laboratoryjnymi. Bezstresowo, samodzielnie w warunkach domowych możemy wykonać dokładne i rzetelne badanie.

Safe AQ UG. Glukometr z pomiarem kwasu moczowego. Dwa testy jednocześnie, z jednej kropli krwi.