Porównanie CardioChek Standard vs. BeneCheck Plus

Wielofunkcyjne analizatory pozwalają wychwycić pierwsze odchylenia od preferowanych norm bez kłopotliwego badania w laboratorium. Dzięki nowej technologii możliwe jest dokonanie pomiaru różnych parametrów za pomocą tego samego urządzenia. Regularna samokontrola poziomu glukozy czy cholesterolu jest bardzo ważna przy ocenie skuteczności leczenia oraz doboru leków.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wśród takich wielofunkcyjnych urządzeń możemy wyróżnić min. analizator Cardiochek®F Standard.

CardioChek® Standard to mobilne, poręczne urządzenie, które oprócz glukozy zmierzy również wszystkie frakcje cholesterolowe i trójglicerydy. Do testu wykorzystuje się specjalne jednorazowe paski, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę. Są wygodne bo nie potrzebują specjalnych warunków przechowywania, nie ma przeszkód, aby zabrać ze sobą całe urządzenie w podróż. Jest szybki i prosty w obsłudze. Dzięki możliwości przeprowadzenia pomiaru cholesterolu HDL i trójglicerydów, możemy wyliczyć poziom cholesterolu LDL. Daje nam to pełną analizę oceny gospodarki lipidowej, określanej jako lipidogram. Na jego podstawie można bowiem określić stopień zagrożenia wystąpienia miażdżycy, a w konsekwencji chorób wieńcowych, zawału serca czy udaru niedokrwiennego mózgu. Analizator Cardiochek® Standard może być wykorzystywany do samokontroli, ale również w laboratoriach, szpitalach i klinikach, ponieważ w tym analizatorze jest możliwość przeprowadzenia badania z krwi żylnej lub włośniczkowej. Więcej informacji na temat analizator można znaleźć na stronie www.cardiochek.pl.

System BeneCheck Plus umożliwia wykonanie pomiarów przy użyciu małej próbki krwi. Do badania może być wykorzystana tylko krew włośniczkowa. Na tym analizatorze nie można zbadać krwi pobranej z żyły. Aparat jest przeznaczony do samokontroli w warunkach domowych. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, z tego względu poleca się go również osobom starszym. Nie ma niestety możliwości zrobienia na nim pomiaru stężenia cholesterolu HDL i trójglicerydów co uniemożliwia wyliczenie cholesterolu LDL. Cały panel badań służy ocenie ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Pomiar tylko stężenia cholesterolu całkowitego jest niewystarczający.

Poniżej przedstawiono tabelę w której porównano CardioChek® Standard z analizatorem BeneCheck Plus.

  CardioChek® Standard BeneCheck® Plus
Rodzaj próbki krwi Krew włośniczkowa lub krew żylna z dodatkiem EDTA lub heparyny Krew włośniczkowa
Rodzaj parametrów, które możemy zbadać Glukoza Trójglicerydy Cholesterol całkowity Cholesterol HDL Glukoza Cholesterol całkowity Kwas moczowy
Jednostka pomiaru w Mg/dL TAK TAK
Jednostka pomiaru w mmol/L TAK TAK
Płyn kontrolny do wszystkich parametrów TAK TAK
Temperatura otoczenia środowiska pracy analizatora 20-27°C 10 – 40 st. C
Wilgotność środowiska pracy analizatora 20-80%Poniżej 95%
Zakres pomiaru: Cholesterol całkowity100 – 400 mg/dL (2,59 – 10,36 mmol/L)100 – 400 mg/dL (2.59 – 10.35 mmol/l)
Zakres pomiaru: Cholesterol HDL 20-120 mg/dL (0.52-3.11 mmol/L)Brak możliwości pomiaru
Zakres pomiaru: Trójglicerydy50 – 500 mg/dL (0,56 – 5,65 mmol/L )Brak możliwości pomiaru
Porównanie ofert cenowych w sklepach internetowych Cena analizatora CardioChek w sklepie internetowym Red Med Cena analizatora Benecheck Plus w sklepie internetowym Red Med

Wybierając wielofunkcyjny analizator, można uniknąć problemów zdrowotnych, dzięki monitorowaniu min. poziomu cholesterolu czy glukozy w prosty i łatwy sposób. Wiadomo, że samokontrola parametrów ważnych dla dobrego funkcjonowania organizmu, wpływa na polepszenie stanu pacjenta. Teraz jest to możliwe bez wychodzenia z domu. Te szybkie i wydajne systemy pomogą Ci w prosty sposób kontrolować Twój stan zdrowia.

cardiochek.pl - Laboratorium w dłoni. Cholesterol, HDL, ketony, trójglicerydy i glukoza Oficjalna strona systemu