CardioChek – domowy system kontroli cholesterolu calkowitego, HDL, trojglicerydow i glukozy

Cholesterol jest niepodważalnie ważnym elementem w funkcjonowaniu naszego organizmu. Kiedy już zostały u nas wykryte nieprawidłowe wartości i podjęliśmy kurację, szybko okazuje się, że bardzo przydatna była by możliwość sprawdzania parametrów cholesterolu w dowolnym czasie i miejscu.

Kontrola cholesterolu na co dzień

Problemy związane z cholesterolem nie są końcem świata, choć może się wydawać, że potrzeby kuracji, jak ścisłe diety i potrzeba częstego przeprowadzania badania poziomów parametrów nas ograniczają. Wymagania są często nieżyciowe, nie zawsze możemy spożyć odpowiedni posiłek o odpowiedniej porze, lub potrzeba takiego posiłku wyklucza wyjście poza rutynę. Odstępstwa, zwykle nieplanowane, mogą rozchwiać naszą równowagę, metaboliczną i zwykły powrót do standardowej diety może nie wystarczyć. Może być też tak, że nasz poziom cholesterolu jest całkowicie w porządku i małe odstępstwo, nie zaburzyło by poważnie naszej równowagi, ale na pewno sprawiło by nam wielką przyjemność. Warto pamiętać, nawet najlepsza kuracja może nie być skuteczna, jeżeli pacjent będzie nieszczęśliwy. Wtedy masz organizm znacznie gorzej reaguje, a teoretycznie przynoszące poprawę czynności wcale nie poprawiają stanu zdrowia.

W życiu z problemami z cholesterolem bardzo przeszkadzają też częste badania. Aby je przeprowadzić musimy się stawić w punkcie poboru krwi, jak mamy szczęście to w pobliskiej przychodni, jeżeli trochę mniej to w samym laboratorium. Najczęściej wymagane jest aby na pobranie krwi stawić się wcześnie rano. Jeżeli wykonywane jest z Funduszu często utyka się w długiej kolejce, chyba że wykonujemy badanie prywatnie za własne pieniądze. Dla osoby pracującej, zajęte poranki mogą być problemem, nie zawsze możemy liczyć na zrozumienie pracodawcy. A potem trzeba odebrać wyniki.
Przytoczone powyżej problemy związane z kuracją nieprawidłowego cholesterolu zdają się nieuniknione. Chyba że…

Aparat do Monitorowania Cholesterolu CardioChek

CardioCheck_reka

Mamy do dyspozycji własne laboratorium z którego możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy, które mieści się w damskiej torebce i nie potrzebuje nawet gniazdka. Czymś takim może być urządzenie do monitorowania cholesterolu CardioChek w wersji standardowej. Poza powyższymi zaletami to urządzenie jest dodatkowo szybkie i dokładne.
CardioChek jest prosty w obsłudze, więc każdy może z niego korzystać. Test przeprowadza się z małej kropli krwi pobranej z opuszka palca, a cała procedura przebiega szybko.

Do przeprowadzenia badania wykorzystywane jest zjawisko fotometrii refleksyjnej, oraz złożonej reakcji chemicznej na powierzchni paska testowego dającej bardzo dokładne wyniki badania. Aby dostarczyć użytkownikowi prawidłowe wyniki, glukometr wymaga dokładnego pomiaru temperatury. CardioChek używa w tym celu wbudowany w urządzenie termistor krzemowy typu aSM121 wykonany przez SiMistor w technologii CMOS, wyposażony w zintegrowany kalibrator liniowy z firmy Andigilog. Termistor aSM121 mierzy temperaturę otoczenia, co umożliwia testerowi CardioChek przeprowadzenie auto kalibracji przed określeniem różnych poziomów substancji w badanej próbce krwi.

Wymiary urządzenia:

 • szerokość: 7,62cm
 • długość: 13,97cm
 • wysokość: 2,57cm
 • waga (bez baterii): 121,9g

Dane Użytkowania:

 • temperatura działania: 18 – 35ºC
 • temperatura działania(zalecana): 20 – 27ºC
 • Baterie rozmiar AAA, 1,5 volt, alkaliczne, wystarczają na przeprowadzenie około 300 badań.

CardioChek w wersji standardowej bezpośrednio mierzy dwa parametry cholesterolu: Cholesterol Całkowity, oraz frakcje HDL. Również mierzy trójglicerydy dzięki czemu jest możliwe obliczenie cholesterolu LDL z pomocom wzoru: LDL = TC – HDL – ( TG / 5 ). Można skorzystać z kalkulatora umieszczonego na taj stronie.
Ponadto urządzenie mierzy glukozę. Dla osób dotkniętych, oprócz problemów z cholesterolem, cukrzycą jest to idealne rozwiązanie. Jeden aparat do mierzenia tak wielu parametrów metabolicznych jest na pewno wygodny, zmniejsza ilość potrzebnych narzędzi do codziennego użytkowania i transportowania.

CardioChel_robienie_testu

Szybkość przeprowadzania badania:

 • cholesterol całkowity (TC) – ~120 sek
 • cholesterol HDL – ~120 sek
 • trójglicerydy (TG) – ~60 sek
 • cholesterol LDL (wyliczony)
 • glukoza (GLU) – ~60 sek.

Zakresy pomiarowe:

 • cholesterol całkowity (TC): 100 – 400 mg/dl (2,59 – 10,36 mmol/L )
 • cholesterol HDL: 25 – 85 mg/dl (0,65-2,20 mmol/L )
 • trójglicerydy (TG): 50 – 500 mg/dl (0,56 – 5,65 mmol/L )
 • glukoza (GLU): 20 – 600 mg/dl (1,11 – 33,3 mmol/L)

Do testu wykorzystuje się specjalne paski, zapewniające równocześnie trzy bardzo ważne kwestie: bezpieczeństwo, dokładność, wygodę. Bezpieczeństwo ponieważ są jednorzowe i uniemożliwiają przypadkowe zakażenie. Dokładność ponieważ chronią urządzenie przed zanieczyszczeniem poprzednim badaniem i przez to zniekształceniem wyników. Są wygodne bo nie potrzebują specjalnych warunków przechowywania, nie ma przeszkód aby zabrać ze sobą całego urządzenia w podróż, choćby w bagażu podręcznym.

Domowy monitor cholesterolu CardioChek jest świetnym narzędziem dla osób zmagającymi się z zaburzeniami oraz schorzeniami związanymi z cholesterolem. Poręczny, szybki, wielozadaniowy, prosty w obsłudze, dokładny i zawsze pod ręką. Warto zainwestować w takie urządzenie.

Aparat można kupić w tych miejscach:

redmed.pl Aparatura Medyczna

Źródła: 1, 2

cardiochek.pl - Laboratorium w dłoni. Cholesterol, HDL, ketony, trójglicerydy i glukoza Oficjalna strona systemu