Metody obniżania Trójglicerydów.

Ogromne niebezpieczeństwo zdrowotne jakie niesie za sobą znacznie podwyższony poziom trójglicerydów należy wcześniej zadbać o prawidłowe żywienie a przede wszystkim zmienić dotychczasowy tryb życia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kurację mającą na celu obniżenie poziomu trójglicerydów w organizmie należy rozpocząć od zdrowej diety, czyli w pierwszej kolejności ograniczeniu ilości niezdrowych tłuszczów oraz cukrów w spożywanych posiłkach. Ważna jest również regularna kontrola masy ciała i niedopuszczanie do powstania nadwagi. Ponieważ ogromny wpływ na zwiększenie poziomu trójglicerydów mają napoje alkoholowe, lekarze zalecają zmniejszenie ich spożycia do jednanego drinka w ciągu dnia dla kobiet i nie więcej niż dwóch drinków w przypadku mężczyzn. W czasie kuracji należy bezwarunkowo rzucić palenie.

O utrzymaniu prawidłowego poziomu trójglicerydów decyduje również odpowiedni styl życia. Zwiększenie aktywności fizycznej nie tylko pomaga w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej ale również przywraca prawidłowe procesy metaboliczne, jakie zachodzą w organizmie. Dodatkowo aby zmniejszyć poziom trójglicerydów w organizmie warto wzbogacić swoją codzienną dietę o naturalne tłuszcze, które zawierającą cenne kwasy omega-3 i występują w mięsie ryb morskich takich jak na przykład makrela, tuńczyk czy łosoś.

W przypadku poważnych zmian chorobowych zaleca się dodatkowo włączyć dietę ryżową czy środki farmakologiczne, które w zależności od schorzenia, poziomu trójglicerydów i indywidualnych predyspozycji pacjenta ustala lekarz prowadzący.

Analizator do kontroli trójglicerydów np. CardioChek

Dla osób, które ze względów zdrowotnych powinny regularnie przeprowadzać badania poziomu trójglicerydów we krwi idealnym rozwiązaniem jest funkcjonalne urządzenie jakim jest CardioChek. Dzięki niemu pacjent nie musi odwiedzać laboratoriów medycznych w celu poddaniu się badaniom ale w warunkach domowych samodzielnie sprawdzić poziom trójglicerydów we krwi.

Urządzenia do badania poziomu trójglicerydów działają w podobny sposób jak znane diabetykom glukometry. Są to niewielkie urządzenia wyposażone w wyświetlacz i specjalną szczelinę, która przeznaczona jest do wsunięcia paska testowego. Wystarczy jedynie nakłóć palec, umieścić kroplę krwi na pasku testowym i wsunąć go do glukometru by po około dwóch minutach poznać wynik badania. W zależności od modelu urządzenie możliwe jest uzyskanie wyniku jednej frakcji lipidowej bądź uzyskanie całego, kompletnego lipidogramu.

Badanie poziomu trójglicerydów przy wykorzystaniu nowoczesnego glukometru jest nie tylko niezwykle szybkie i nieskomplikowane ale przy tym bardzo precyzyjne.

Safe AQ UG. Glukometr z pomiarem kwasu moczowego. Dwa testy jednocześnie, z jednej kropli krwi.