Dlaczego wysoki poziom ciał ketonowych jest niebezpieczny?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Pierwszym objawem podwyższonego poziomu ciał ketonowych jest wzmożone pragnienie i oddawanie moczu, ponieważ organizm próbuje wydalić nadmiar ciał ketonowych, a konkretnie jednego z nich – acetonu, w moczu lub w wydychanym powietrzu. Możesz mieć mdłości, być odwodniony, skóra stanie się sucha i pojawią się zaburzenia wzroku. Wysoki poziom ciał ketonowych we krwi może prowadzić do kwasicy ketonowej, której objawami są być bóle brzucha, utrata przytomności, a nawet śpiączka cukrzycowa.

Jak zareagować w porę?

Jeśli masz glukometr CardioChek,możesz teraz skorzystać z możliwości pomiaru poziomu ciał ketonowych we krwi we własnym domu. Jest to pierwsze i jedyne na świecie urządzenie pozwalające na pomiar poziomu stężenia glukozy i poziomu ciał ketonowych. Wystarczy tylko zastosować odpowiednie paski testowe, i po 30 sekundach od momentu badania otrzymasz wynik.

Teraz, kiedy glukometr pokazuje wysokie stężenie poziomu glukozy we krwi, przy użyciu pasków Ciała ketonowe – Ketone, można samemu sprawdzić, czy poziom ciał ketonowych jest odpowiedni czy konieczna jest konsultacja lekarska. Pozwala to na odpowiednio wczesną reakcję wtedy, gdy wynik przekracza dozwolone normy i stwarza zagrożenie zdrowia i życia.

Zapytaj swojego lekarza prowadzącego o paski Ketone do glukometru CardioChek.

cardiochek.pl - Laboratorium w dłoni. Cholesterol, HDL, ketony, trójglicerydy i glukoza Oficjalna strona systemu

One thought on “Dlaczego wysoki poziom ciał ketonowych jest niebezpieczny?

  1. Sladowe lub niewielkie ilosci ketonow w moczu moga oznaczac, iz rozpoczelo sie gromadzenie tych zwiazkow chemicznych w organizmie. Badanie nalezy powtorzyc po kilku godzinach. Niebezpieczne sa srednie i duze ilosci cial ketonowych w moczu, gdyz moga doprowadzic do zaburzenia rownowagi chemicznej krwi i zatruc organizm. Wysoki poziom glukozy we krwi w polaczeniu z wysokim poziomem ketonow moze wskazywac na zle kontrolowana cukrzyce.

Comments are closed.