Powiększ tekst: 13 15 20

Dieta obniżająca poziom trójglicerydów


Aby uzyskać obniżenie poziomu triglicerydów we krwi należy zredukować zawartość tłuszczów w diecie poniżej 30% wartości energetycznej całego spożywanego pokarmu.

  • Całkowite zaprzestanie spożywania jakiegokolwiek alkoholu.
  • Normalizacja masy ciała (BMI w przedziale 20-25).

Pacjenci z hipertriglicerydemią wywołaną węglowodanami (jeżeli redukcja tłuszczów w diecie powoduje zwiększenie stężenia triglicerydów) powinni stosować dietę, w której tłuszcze stanowią 30-45% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Zalecane jest spożywanie tłuszczów roślinnych, które zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe (posiadające wiele wiązań podwójnych w strukturze biochemicznej. Zalecane jest ograniczenie spożycia mono- i disacharydów. Można także zwiększyć liczbę posiłków do 5 na dobę. W sytuacji gdy opisane metody dietetyczne nie przynoszą rezultatu należy zastosować co kilka dni głodówkę.

Ostatnia aktualizacja strony: 2013-11-29 15:48:24

produkty
  • cardiochekPaski do pomiaru cholesterolu całkowitego TC znakomicie sprawdzają się zarówno w placówkach medycznych jak również w laboratoriach, którym zależy na bardzo szybkiej i wygodnej obsłudze pacjenta. Testy TC są również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które samodzielnie dokonują pomiarów cholesterolu. Wygodne opakowanie i prostota obsługi pozwalają na zabranie pasków w podróż służbową czy na wakacje.
Jak często badasz poziom cholesterolu